Yılın başarılı sağlık çalışanları ödüllendirildi

Yılın başarılı sağlık çalışanları ödüllendirildi

İstanbul’da 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 6 hekime “Yılın Doktoru”, 10 hekime de “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Tören şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Etkinlikte gösterilen Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hazırlanan “Sen Oradaydın” isimli kısa Film, katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, işlerinde başarılı olan, seçkin hizmetleriyle öne çıkan, kurumunun takdirini kazanan, her şeyden ötesi kendisine olan saygısını zirveye ulaştıranlara başarılarından dolayı belgelerinin takdim edileceğini belirtti.

ÇOK FAZLA SORUMLULUKLARI VAR

İnsanların sağlık ihtiyacının, bir sevgiye olan ihtiyaç gibi belki de en zayıf oldukları anlarda, yanlarında gördükleri sağlık çalışanları olduğunu vurgulayan Albayrak, çok fazla sorumluluklarının olduğunu bu yüzden ödül töreninin çok önemli olduğunu söyledi. Bakanlık tarafından ödüllendirilen hekimleri kutladı.

ÖDÜL ALANLAR

Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Doktoru” seçilen ve “Teşekkür Belgesi” almaya layık görülen hekimlere, İstanbul sağlık yöneticileri tarafından belgeleri verilirken, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediyeler de takdim edildi.Törende Dr. Esra Ata Erdoğan, Doç. Dr. Seda Geylani Güleç, Uzman Dr. Abdullatif Yakupoğlu, Doç. Dr. Volkan Tuğcu, Uzman Dr. Macit Koldaş, Uzman Dr. Yakup Ergül “Yılın Doktoru” ödülünü aldı. Dr. Sema Selvioğlu, Dr. Hale Türkhan, Dr. Mete Güngör, Dr. Feride Aydın, Uzman Dr. Engin Çetinkaya, Uzman Dr. Nezaket Eren, Doç. Dr. Mevhibe Esen Akkaya, Doç. Dr. Tufan Hiçdönmez, Op. Dr. Erdoğan Merih, Uzman Dr. Funda Koçak’a “Teşekkür Belgesi” sunuldu.

İlginizi Çekebilecek İçerikler